Miłosierdzie, sztuka życia

„Nawet jeśli Święte Drzwi się zamkną, prawdziwe drzwi miłosierdzia pozostają dla nas szeroko otwarte, Serce Chrystusa. « 
Papież Franciszek, 20 listopada 2016 r. Po przyjęciu Bożego miłosierdzia w roku jubileuszowym (2015-2016) otworzyła się przed nami nowa era: uczynić miłosierdzie sztuką życia na co dzień!
Ta książka ma na celu dać czytelnikowi konkretne środki do rozwinięcia miłosiernej postawy i uczynienia go stylem życia. Modlitwa św. Faustyny ​​„Pomóż mi, Panie”, zaczerpnięta z Małego Dziennika i wzbogacona Słowem Bożym, jest wspólnym wątkiem proponowanego podejścia. Od sekwencji do sekwencji czytelnik jest proszony o zmianę swojego zachowania, tak aby jego oczy, uszy, język, ręce, stopy, serce itp. Stały się bardziej litościwe. Kilka pytań, które pozwolą wprowadzić ten temat w życie, pomoże mu zmienić codzienne życie z pomocą Ducha Świętego. Prosta i praktyczna książka, która pomoże wszystkim tym, którzy chcą być miłosierni w sercu życia rodzinnego, społecznego, zawodowego i kościelnego.

"Il faut transmettre au monde le feu de la Miséricorde" Saint Jean-Paul II